Pozycjonowanie stron www

Close up of desk with business analysis charts on computer. Monitor showing economy report statistics for company growth to plan exchange and research strategy in startup office.

Pozycjonowanie stron internetowych to proces, którym powinni zainteresować się wszyscy właściciele stron, nastawionych na pozyskiwanie pieniędzy. Pozycjonowanie jest szczególnie ważne dla sklepów internetowych a także stron firmowych i blogów na których umieszczone są linki afiliacyjne.


Po co wykonuje się pozycjonowanie stron?


Pozycjonowanie stron wykonuje się po to, aby dana strona pojawiała się jak najwyżej w wynikach wyszukiwarki. Jest to niezwykle ważne ponieważ internauci szukając informacji o produktach czy usługach wchodzą zwykle tylko na pierwsze strony z listy wyników. To jak wysoko pojawi się dana strona, zależy od tego, jak zostanie ona oceniona przez roboty Google. Wyszukiwarki posługują się specjalnymi algorytmami, które pomagają im ocenić wartość danej strony. Wiele więc zależy od jakości strony, aktualności jej treści, sposobu nawigacji, ilości dobrych linków, które prowadzą do danej strony.


Jak skutecznie pozycjonować strony internetowe?


Z pewnością nie warto próbować oszczędzać i samodzielnie pozycjonować stron, w sytuacji gdy dana osoba nie posiada doświadczenia. Proces pozycjonowania jest dosyć skomplikowany i czasochłonny, ponadto trzeba znać prawa, którymi rządzą się wyszukiwarki. Jeśli ktoś pozycjonowanie przeprowadzi nieumiejętnie, może nawet zaszkodzić pozycji swojej strony. Najlepiej więc jest takie zadanie zlecać do profesjonalnych agencji, które zrobią to w miarę szybko i skutecznie. W ramach pozycjonowania zazwyczaj wykonuje się optymalizowanie kodu i treści strony, sprawdza się czy strona szybko się ładuje. Należy także dobrać odpowiednie słowa kluczowe pasujące do specyfiki firmy. Zanim zostaną one wybrane należy oczywiście przeprowadzić analizę i wybrać takie frazy, których pozycjonowanie będzie opłacalne. O jakości strony świadczy także to jak wiele linków do niej prowadzi.

Oczywiście nie mogą to być linki przypadkowe, dodawane masowo. Wyszukiwarka Google szybko wychwyci, że na przykład do danej strony prowadzą tylko sztuczne linki z katalogów. Powinny więc one być jak najbardziej zróżnicowane i dodawane regularnie. Idealna jest taka sytuacja, gdy strona jest na tyle ciekawa i wartościowa, że sami internauci ją polecają w różnych miejscach i dodają linki.

1 thought on “Pozycjonowanie stron www

  1. Pozycjonowanie stron to dobra opcja aby dotrzeć do jak największego grona odbiorców.

Comments are closed.