Zarabianie na marketingu afiliacyjnym – jak się za to zabrać?

Marketing afiliacyjny to w skrócie mówiąc zarabianie w sieci poprzez promocję danych produktów. W skrócie marketing afiliacyjny angażuje stronę trzecią czyli partnera, który otrzymuję prowizję od sprzedaży. Wszystko to od internetowego sprzedawcy.

Marketing afiliacyjny jako sposób na dodatkowy dochód

Kto nie myśli o zarabianiu szybkich pieniędzy, dla tego marketing afiliacyjny może być dochodem dodatkowym. Jak zatem się do tego zabrać, aby pieniądze mieć co miesiąc na koncie? Wytłumaczyć postaramy się to tak, aby każdy zrozumiał. Tak więc polega to na tym, że gdy partner, który jest właścicielem strony internetowej sprzeda coś za pomocą artykułu na swojej stronie lub reklamy, to otrzymuje prowizję od sprzedaży. Taki partner nie posiada własnego sklepu w internecie i niczego samodzielnie nie sprzedaje. Po prostu tylko reklamuje. Partner dzięki współpracy w internecie, reklamuje inne sklepy i dzięki temu zarabia.

Kto może zostać partnerem w internecie?

A więc kto takim partnerem internetowym może zostać?

  • może być to osoba, która zna się na reklamach i wie jak tym pokierować,
  • może to być osoba, która swoim odbiorcom oferuje recenzję produktów i różnych rzeczy oraz porady.

Jak zarabia partner marketingowy?

Jest to proste, ponieważ tak naprawdę wystarczy umieścić link afiliacyjny, który jest odnośnikiem na swojej stronie internetowej do danego produktu. Link ma za zadanie przekierować odbiorców (użytkowników) ze strony partnera na stronę sprzedawcy. Partnerzy zarabiają na prowizjach, których istnieje kilka a są nimi m.in.:

  • Pay per sale  (PPS) – przy dokonywanych zakupach produktu należy kliknąć link, aby z tej metody otrzymać prowizję.
  • Pay per click (PPC) – tutaj sprzedawcy płacą afiliantom, w każdym momencie, gdy użytkownicy klikną w link  i tym samym przechodzą na stronę sprzedawcy. Wysokość prowizji jest stała.
  • Pay per lead (PPL) – w tym przypadku należy założyć konto u sprzedawcy i również jak w poprzednich metodach partner zarabia, gdy użytkownik strony kliknie w link partnerski i wykona akcję.

Jeśli ktoś ma ochotę spróbować być marketingowcem afiliacyjnym, to warto spróbować współpracować
z osobami, które chcą promować produkty. Wiele korzyści zyskamy będąc marketingowcem, a są nimi zwrot zysków i szansa na stały dochód, który nie wymaga codziennej pracy.

Źródło: https://www.artbiznes.pl/